Krbová kamna Dovre TAI 55 multipalivová

doprava zdarma

 Krbová kamna Dovre TAI 55 multipalivová 
skladem
TAI55M
54262 Kč
51549 Kč s DPH
(42603 Kč bez DPH)
5 % / 2713 Kč
Bookmark and Share

Litinová krbová kamna v multipalivovém provedení -  v kamnech  je možné spalovat nejen dřevo a dřevěné brikety, ale také uhlí a hnědouhelné brikety. Přední dvířka s velkým prosklením pro nerušené sledování ohně. Boční přikládací dvířka pro pohodlné přikládání bez nutnosti otevírat velká přední dvířka, nedochází k úniku kouře do místnosti. Povrchové provedení kamen je černý lak.

Kamna mají automatické řízení přívodu vzduchu pomocí termostatu fungující na principu bimetalové klapky.

Regulační páčka termostatu je v zadní části kamen a umožňuje nastavit intenzitu spalování na 9 různých poloh podle potřeby. Kamna jsou navíc vybavena regulátorem přívodu vzduchu v horní části pro sekundární vzduch a oplach skla, bočním regulátorem pro regulaci spalování uhlí.

Do topeniště kamen je přiváděn primární, sekundární i terciární přivod vzduchu - systém úsporného tzv. terciárního spalování s vysokou účinností. Ve spodní části topeniště je úzký propadávací rošt a pod ním popelník.

Kamna mají účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem - air wash system. Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Kamna jsou určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny kamna hřejí ještě po několika hodinách po vyhasnutí ohně.

Ke kamnům se jako příslušenství dodává zásobník na uhlí, který se vloží shora do topeniště. Jak uhlí zespodu od roštu prohořívá, propadává ze zásobníku další dávka uhlí, a dochází tak k samovolnému doplňování uhlí. Díky tomuto zásobníku je při použití uhlí jako paliva možné docílit dobu hoření až 36 hodin na jedno přiložení.

Kamna je možné dodat také ve smaltované úpravě E6 hnědá majolika, E8 krémový smalt, E10 černý lesklý smalt.

 

Jmenovitý výkon: 11 kW

Maximální výkon: 13 kW

Minimální výkon: 3,7 kW

Účinnost při jmenovitém výkonu: 75,3 %

Doporučený vytápěný prostor: cca 180 - 260 m3

Výška: 800 mm

Šířka: 715 mm

Hloubka:  465 mm

Hmotnost: cca 190 kg

Průměr kouřovodu: 150 mm

Vývod: zadní

Max. délka polen: 55 cm

Palivo: dřevo, dřevěné brikety, hnědouhelné brikety, uhlí (ne koks)

 

Prodloužená záruka 10 let na litinový plášť kamen.

TAI
TAI
TAI
TAI

Související produkty

Webové stránky vytvořil Acceler